theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Czy styl całego mieszkania musi być spójny?

Idealnie by było, jakby był 🙂 Jednak nie zawsze jest to możliwe.

W naszych projektach zazwyczaj całe mieszkanie czy dom ma stylistykę jednorodną. Zanim usiądziemy do projektowania, rozmawiamy z klientami i przygotowujemy inspiracje wnętrzarskie zgodne z oczekiwaniami osób, które będą użytkowały w przyszłości zaprojektowane przez nas wnętrza. Nie musi to oznaczać, że zawsze szukamy konkretnego stylu w rozumieniu klasyczny, rustykalny, hampton czy glamour. Możemy style łączyć ze sobą, lub urządzać wnętrza inspirowane obecnymi trendami. Ważne jest jednak, aby patrzeć na cały obiekt kompleksowo. Oznacza to, że we wszystkich wnętrzach w projektowanym mieszkaniu, będzie dominował jakiś motyw przewodni, który wyznaczy kierunek dla całego projektu.

Tematem wiodącym może być styl, ale i kolor, tkanina, materiał czy wzór pojawiający się na różnych elementach wystroju. Oczywiście wszystkiego musimy używać z umiarem. Jeśli wybieramy wzór np. kwiatowy, to nie może on zdobić jednocześnie tapety, poduszek, obrusu, zasłon i talerzy. Stosujmy taki deseń przewodni tylko na wybranych elementach. Jeśli już założyliśmy, że cała ściana będzie udekorowana tapetą w kwiaty, to dorzućmy motyw kwiatowy tylko na poduszkach, a w reszcie wystroju możemy nawiązać do tej tapety np. kolorem lub fakturą.

W mieszkaniu, które tu widzicie, naszym motywem przewodnim była kolorystyka, użyte materiały, styl nowoczesny i klimat, który klientka bardzo chciała osiągnąć, czyli ciemne, eleganckie wnętrza z ukrytym oświetleniem.

W całym mieszkaniu dominuje naturalna kolorystyka ziemi. Wszystkie ściany pomalowane zostały dwoma kolorami: piaskowym i czarnym. Przy odświeżaniu ścian, na pewno nie będzie problemu z dobraniem koloru farby 🙂 W motyw przewodni na pewno wpisują się tu również materiały, czyli płyty użyte do stworzenia różnych elementów znajdujących się w całym projekcie.  Meble na wymiar oraz okładziny ścian w całym mieszkaniu powstały z czterech rodzajów płyt, świetnie ze sobą współgrających. Ich kolorystyka krąży wokół kaszmiru, kakao, toffi i taupe.

Całość podkreślona została kolorem czarnym i złotym użytym w detalach. Tkaniny welurowe również dobraliśmy nieprzypadkowo. Zagłówek w sypialni, zasłony w salonie i siedzisko w przedpokoju stworzone zostały dokładnie z tej samej tkaniny.

Wzór i kolor frontów w łazience i kuchni też jest taki sam. Zastosowaliśmy tu fronty ryflowane lakierowane w półmacie w kolorze czarnym. 

Pomieszczeniem na które klientka chciała wydać najmniej pieniędzy było biuro domowe. Prawie w całości wykonaliśmy je z mebli ze sklepu IKEA, ale pomimo tego, udało nam się tu również uzyskać w miarę spójny wystrój z całym mieszkaniem.

Nie mniej ważnym aspektem determinującym spójność projektu jest forma mebli. Bez względu na to, czy jest to salon, garderoba, łazienka, sypialnia, czy kuchnia, wszędzie meble na wymiar zaprojektowaliśmy tak, aby wypełniały przestrzeń od ziemi po sam sufit, lub od ściany do ściany. To sprawia wrażenie, że cała przestrzeń jest monolitem, zorganizowanym i składającym się z dopasowanych do siebie komponentów.

Jeśli chcecie obejrzeć odcinek z tego mieszkania, zapraszamy na nasz kanał YOUTUBE Mirella i Marcin, a link do tego konkretnego filmiku jest tutaj https://youtu.be/EjGyi8riZQc

Mamy nadzieję, że podobają Wam się te nowoczesne i eleganckie wnętrza. 

Udostępnij:
Poprzedni post
Jak się rozliczać z ekipą wykończeniową?
Następny post
Kompozycje kolorystyczne. Skąd wiadomo jakie zestawienie kolorów jest dobre?

0 Skomentuj

Zostaw odpowiedź


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

15 49,0138 8,38624 1 0 4000 1 http://mirellaimarcin.pl 300 0
Zadzwoń