Zamów projekt
Często pytacie czy prywatnie projektujemy wnętrza. Oczywiście! To nasze główne zajęcie. Praca dla mediów to wspaniała przygoda, a program telewizyjny “Para w remont” daje tylko próbkę tego jak pracujemy. W realu projektujemy wnętrza mieszkalne i komercyjne – restauracje, pizzerie, kawiarnie.
Jak wygląda proces?
#1 Wywiad – spotkanie
Pierwszy etap, to kilkugodzinne spotkanie – wywiad, podczas którego ustalimy jakie są Wasze oczekiwania co do projektowanej przestrzeni. Kto tam będzie mieszkał lub przebywał, jaki jest, jak spędza wakacje, co lubi, czego nie lubi, jakie są Wasze ulubione przedmioty, miejsca.
#2 Inwentaryzacja wnętrza
Wymiarujemy projektowane wnętrze – mierzymy każdą ścianę, okno, uskok, grzejnik, gniazdko elektryczne, włącznik prądu czy wysokość i grubość parapetu. Dzięki temu na koniec po wprowadzeniu do programu projektowego powstanie podkład, od którego rozpoczyna się każdy nasz projekt.
#3 Moodboardy i układ funkcjonalny
Przetwarzamy to co usłyszeliśmy podczas naszego pierwszego spotkania. Przewidujemy różne możliwości i wyobrażamy sobie jak będziecie wyglądać jadalnia, kuchnia czy sypialnia. Na podstawie tego co usłyszeliśmy przygotowujemy moodboardy, które są pierwszą próbą oddania charakteru Waszego wnętrza. Zazwyczaj pokazujemy 2 różne koncepcje – układy funkcjonalne i układy materiałowo-kolorystyczne.
#4 Przygotowanie wizualizacji mieszkania
Wizualizacje to najbardziej oczekiwany i pracochłonny etap projektowania wnętrz. Posługujemy się oczywiście bazami modeli, ale to ciągle ciężka praca, a im bardziej fotorealistyczna wizualizacja, tym więcej zajmuje czasu. Każdy element wykorzystany w wizualizacji jest dostępny na rynku i będzie wyszczególniony w szczegółowym kosztorysie na końcu projektu.
#5 Kosztorys
Po zatwierdzeniu wizualizacji powstaje szczegółowy kosztorys – konkretne ilości płytek z odpowiednim zapasem, wyceny zabudów i mebli od stolarzy, ekip i inne listy produktów, które zostały wykorzystane w wizualizacjach, tak żeby łatwo dało się przeprowadzić remont i żeby rozbieżność pomiędzy kosztami, które planowaliście ponieść i tymi, które ponieśliście, były jak najmniejsze.
#6 Przygotowanie projektów technicznych i rysunków warsztatowych
Kiedy mamy już zamknięty układ funkcjonalny, wizualizacje i kosztorys, to wykonujemy rysunki, na podstawie których hydraulik, stolarz, glazurnik i elektryk będzie dokładnie wiedział co jest do zrobienia.
#7 Realizacja projektu
Jeśli macie takie życzenie, to możemy wspierać Was na etapie realizacji prac wykończeniowych. Jeśli okaże się, że ekipa ma jakieś pytania pomimo bardzo precyzyjnych rysunków lub chce zmienić jakieś produkty, czy rozwiązania, to możemy je konsultować. Jest to usługa dodatkowo płatna, ale oczywiście chętnie zajmiemy się prowadzeniem ekipy i nadzorem projektowym czy inwestorskim.