Sklep

Jeden pokój dla dwóch dziewczynek.

Zazwyczaj kiedy projektujemy jeden pokój dla rodzeństwa, to problem z jakim mamy się zmierzyć to zapewnienie intymności każdemu z dzieci. Tym razem jest zupełnie inaczej. Dziewczynki chcą być w jednym pokoju z własnej nieprzymuszonej woli, więc nasze zadanie nie polega na sztucznym podzieleniu pokoju, ale na zaprojektowaniu spójnego pokoju dla dwóch osób.

Linia podziału pomieszczenia.

Skoro nie musimy dzielić przestrzeni na dwie osoby, to powinniśmy przyjąć inny klucz podziału – podział funkcjonalny. W pomieszczeniu znajdzie się część, w której dziewczynki się bawią i część, w której się uczą. Po przeprowadzeniu różnych symulacji doszliśmy do wniosku, że najlepszym pomysłem będzie ustawienie łóżek jedno za drugim. Po drugiej stronie zbudowaliśmy ścianę z biurkami i szafkami na książki i inne rzeczy dziewczynek.

Ściana z biurek

Postanowiliśmy samodzielnie zbudować ścianę z regałów z IKEA, które połączymy jednym blatem i dobudujemy nadstawkę podpartą na jednej płycie meblowej zamówionej na wymiar. Po środku na ścianie zmieściliśmy zrobione własnoręcznie tablice, do których można łatwo przyczepić różne obrazki czy np. plany lekcji.

Dekoracje

Jak przystało na pokój dla dziewczynek, zadbaliśmy o detale.

Mimo, że dziewczynki chcą być razem w pokoju, to uznaliśmy, że baldachim da im szansę odgrodzić się np. na czas czytania książki lub kiedy po prostu zechcą posiedzieć same.

Ta rodzina jest usposobiona sportowo, co widać było we wnętrzu, również poza pokojem dziewczynek. W wielu miejscach wiszą medale, więc z pewnością będzie ich przybywało. Zrobiliśmy prosty wieszak na medale z gałęzi pomalowanej na biało i przymocowanej do białej ramy.

Tak powstał ciepły i bardzo dziewczęcy pokój dla Hani i Zosi.

Foto: Łukasz Pączkowski, 712.pl
Projekt i realizacja wnętrza: interior360 Mirella Firchał Kępczyńska, Marcin Kępczyński

Interior 360 by Mirella i Marcin
Odwiedź nasz sklep
interior360.pl