Sklep

Art deco – luksus i elegancja.

Dagmara i Karol to małżeństwo jak z żurnala, eleganccy, uśmiechnięci i do tego trzy przesympatyczne i śliczne córeczki. Śpiewają “mam tę moc”, podskakują, tańczą, a wnętrze? No cóż. Wszystko stonowane, spokojne, bez fajerwerków. Przed przystąpieniem do remontu kilka razy rozmawialiśmy i za każdym razem podkreślali, że nie chcieli brązowego salonu, ale tak wyszło, że lubią kolory, że pokój ciemny, że sofa za wielka, bo i tak na niej nie siedzą. Dagmara marzyła o fotelu, żeby mogła posiedzieć sama.

Każdy rodzic małych dzieci wie, że ilekroć usiądziesz na sofie, to natychmiast siadają na Tobie dzieci, fotel jest bezpieczniejszy. Trudniej się na niego wdrapać kiedy ktoś już na nim siedzi, to taka mini własna przestrzeń 🙂

Założenia projektowe

Po pierwsze w tym pomieszczeniu musi się zmieścić: jadalnia, sala taneczna i miejsce wypoczynku. Niełatwe zadanie biorąc pod uwagę wielkość salonu.

Po drugie salon był delikatnie mówiąc oldschoolowy, w takim razie pokażmy salon modny jak przystało na tak elegancką rodzinę.

Odpowiedź? Zróbmy coś eleganckiego i modnego – salon w stylu art deco.

Funkcje w salonie.

Cała rodzina powtarzała wielokrotnie, że lubi tańczyć, że nawet tata tańczy z dziewczynkami. Powierzchnia pokoju nie jest z gumy, a poza miejscem na zabawę musimy znaleźć miejsce na część wypoczynkową i jadalnię. Ok, to wstawimy mniejszą sofę, ale za to damy fotel dla Dagmary – mama trójki dzieci zasługuje na tron.

Najmodniejsze kolory we wnętrzach.

Po latach spędzonych w beżach i brązach, Dagmara z Karolem zasługują na to co aktualnie najmodniejsze. Od kilku lat do łask wracają kolory, jest kilka wiodących firm, które zajmują się badaniami i to one są inspiracją dla światowych projektantów. Dodatkowo oboje powiedzieli, że ich ulubione kolory to niebieski i zielony. To się świetnie składa, bo wg Instytutu Pantone to będą najmodniejsze kolory w 2021 roku. (źródło: https://www.pantone.com/articles/color-palettes/color-trend-highlights-spring-summer-2021 )

Trendy kolorystyczne 2021 wg Pantone.

Kolory dodatków.

Do tych pięknych kolorów postanowiliśmy dać królewskie dodatki – skoro w tym mieszkaniu mieszkają aż 4 księżniczki, to musimy jakoś je uhonorować. Pójdziemy w złoto jak przystało na styl art deco.

Efekt.

Dzięki odpowiedniemu doborowi kolorów i kilku zabiegom technicznym takich jak zasłonięcie rury od ogrzewania przechodzącej nad oknem w całym salonie oraz przerobieniu mebli z sieciówki powstało modne wnętrze, które będzie dobrze służyło swoim właścicielom.

Jeśli spodobało się Wam to wnętrze, to prawdopodobnie przypadnie Wam również do gustu mieszkanie w kamienicy w Warszawie przy ul. Górskiej “Apartament Czekolada” – zaraz przy pierwszej kawiarni z czekoladą E. Wedel, na naszym kanale Youtube “Mirella i Marcin” pokazujemy więcej szczegółów na temat tej metamorfozy.

Interior 360 by Mirella i Marcin
Odwiedź nasz sklep
interior360.pl