Sklep

Projekt dla Bartka to była wielka przyjemność, ale i bardzo duże wyzwanie. Na czym polegało?

Jak sprytnie, szybko i relatywnie tanio zabudować skosy? 

Skosy to coś co spędzało nam sen z powiek. Kiedy jest dużo czasu, to nie ma problemu – robimy szafki z drzwiami przesuwnymi i lustrami i już. Ale ograniczony czas często determinuje przyjmowane rozwiązania. Myśleliśmy, myśleliśmy i wymyśliliśmy.

Wykorzystaliśmy korpusy szafek kuchennych, wsunęliśmy je najdalej jak się da i zamowiliśmy fronty na wymiar, które idealnie wypełniły przestrzeń sprawiając wrażenie zabudowy na wymiar. W szafkach pod oknem zmieściły się wszystkie zabawki, klocki, gry i inne “przydasie” Bartka.

Jak poprawnie ustawić łóżko pod skosami?

Jak poprawnie ustawić łóżko pod skosem? Oczywiście poprawnie ustawione łóżko dla jednej osoby powinno mieć dojście z dwóch stron. Ale jeśli mamy do dyspozycji niewielką powierzchnię pokoju, która dodatkowo jest ograniczona skosem, to trzeba iść na kompromis. Doszliśmy do wniosku, że najlepiej będzie ustawić łóżko przy krótszym boku pokoju. Dzięki temu lepiej wykorzystaliśmy przestrzeń i zmieściliśmy normalne pełnowymiarowe łóżko, które będzie Bartkowi długo służyło. Ustawiliśmy je tak, żeby przede wszystkim wstając “nie walił się w głowę”.

Lampy z płyt winylowych

Tata Bartka zbiera płyty i ma ich ogromną kolekcję. Postanowił poświęcić 3 sztuki płyt, które miał w kilku egzemplarzach, a ich wartość była niewielka. Chyba wyszły fajnie i dodatkowo podkreśliły charakter wnętrza. Jeśli chcielibyście zobaczyć jak zrobić takie lampy, to zapraszamy do oglądania odcinka “Lampa UFO” na naszym kanale Youtube “Mirella i Marcin”.

Roletki w oknach dachowych.

Bartek i jego rodzice mówili, że mają problem wieczorem, bo w okna baaardzo świeci słońce i Bartek nie może wieczorem zasnąć. Problem rozwiązaliśmy prostym patentem – po obu stronach skrzydła okiennego przymocowaliśmy linki, a na nie nawlekliśmy po obu stronach materiał. Roletka nie spada dzięki ozdobnym klamerkom 🙂 Prościej już się nie dało.

Podsumowanie

Bartek i jego rodzice byli szczęśliwi, nam też mimo kilku guzów na głowie udało się sprawnie przeprowadzić remont. Dziękujemy za Wasze podziękowanie, które wisi w honorowym miejscu 🙂

Foto: Łukasz Pączkowski, 712.pl

Projekt i realizacja wnętrza: interior360 Marcin Kępczyński, Mirella Kępczyńska.

Interior 360 by Mirella i Marcin
Odwiedź nasz sklep
interior360.pl